čaká nenastupujúc

Autor: Peter Šolto | 18.2.2015 o 12:53 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  721x

Na námestí Franza Liszta je jedna z tých reklamných zástavok a v nej rovno pod grafikonom často sedí a prihníva pán s párom igelitiek. Všetko v nej smrdí, často sa striedajú ľudia, čakajúci na svoj spoj. Tento pán svoj spoj už ale premeškal a nezaujíma ho okolie, ani aký autobus práve prišiel.

Vždy keď príde niekto nový, pritiahne si šál viac k nosu aby to vydržal aspoň tú chvíľku kým sa uistí že autobus príde. Strašný smrad zaschnutých výkalov, niekoľko ročného potu sa usádza každému hlboko v nose. Ja sa snažím nedýchať vôbec. Nejde mi to, musím do seba natiahnuť zmes najhorších smradov, ktoré sa mi z nosa dostávajú von celý deň.

Pán na lavičke kludne sedí, vie že jeho autobus nikdy nepríde, pojedá obsah svojich tašiek. Ten je ale, napočudovanie najčistejší, čerstvé rožky z dnešného rána, vákuovo balená saláma Nitran. Posilňuje sa aby vydržal ďalej smrdieť. Potom počká a zapáli si novú cigaretu (ani na tejto zástavke sa nemôže fajčiť, napriek tomu, nikto nerieši, čo by aj zmohli proti bezvládnej nevôli).

K hnijúcemu pánovi pristúpi dobrodinka, podporí ho v jeho smrade, vtlačí mu peniaze do sčernenej dlane, on prikývne, ona sa na neho súcitne usmeje, nasaje výpary a poodstúpi ako my všetci ostatný, ktorým stačí aj neskorší autobus ako ten na ktorý pôvodne prišli.

Môj prišiel, zastavil, zazvonil a odnáša ma spolu s hnilobným zápachom v mojom vnútri.

Další deň idem skôr, pre zmenu môj autobus nevypravili, to sa stáva. Prihnívajúci pán je na svojom mieste, dnes má o igelitku viac, počasie je chladné. Kýve sa, stráca sa vo svojom výkalmi zlepenom oblečení, sem tam upadá do spánku. Všimne si ho pani, tentoraz to nie je samaritánka, vynadá mu za úpadok a chce zavolať políciu. Vytáča číslo a naozaj volá. Hnilý pán vstáva a chce sa skryť, ujsť z dohľadu, svižne odkráča. Kupuje si v stánku neďaleko kávu do kelímku. A keď sa vzdiali telefonujúca pani, ktorej sa pracovníci na tiesňovej linke pýtajú čo mu je a čo by podľa nej mali urobiť so smrdlavým pánom, ona navrhuje psychiatriu, oni ho už asi poznajú, nenavrhujú nič, asi už poslali hliadku. Neviem, pani prišil trolejbus a mne autobus prepchatý turistami s batožinou, lebo ide z hlavnej stanice na letisko a spoj pred tým nešiel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?